Klady a zápory repasovaného počítača alebo notebooku

Je použitý, ale často to nepoznáte

S prvým aspektom, s ktorým sa budete musieť zmieriť je to, že počítač bol použitý. Niektorí sa cez tento fakt nedokážu preniesť. Ale to, že je notebook alebo počítač použitý, neznamená, že je k zahodeniu. Predsa aj auto si často kupujeme s autobazáru.

V ponuke eshopu Happy win.sk ponúkaný tovar rozdeľujeme do dvoch kvalitatívnych skupín..

Skupina kvality A

Pokiaľ počítač označíme skupinou A, znamená to, že počítač je síce použitý, ale je v prvotriednom stave. Väčšinou sa jedná o krátkodobo použité počítače z výstav, výstav alebo predvádzacích akcií. Na notebooku či počítači môžete nájsť jemné odreniny či škrabance, najčastejšie na hornom povrchu notebooku či rohoch počítača. Tieto škrabance vznikajú najčastejšie pri preprave. Klávesnice či šasi sú sčasti minimálne ohmatané s originálnym napájacím adaptérom. Vo väčšine prípadov ale počítače nebývajú zabalené v originálnej krabici s návodom, v tomto prípade dodávame v náhradnej krabici na požiadanie vám manuál pošleme v elektronickej podobe.

Lenovo V130

Lenovo V130

Lenovo V130

 

Ukážkový produkt kvality A: Lenovo V130-15IGM, cena už od 275 EUR vrátane DPH

Skupina kvality B

Kvalitou B sú označované počítače a notebooky v ponuke Happy win.cz, ktoré už nosia viditeľné známky použitia. Najčastejšie opäť na hornom povrchu, v tomto prípade už dosť viditeľné, odreté horné rohy či ohmataná klávesnica. samozrejme tieto kozmetické vady sú vykúpené nižšou cenou ako u kategórie A. Je dôležité povedať, že notebook a počítač je úplne v poriadku a funkčný. Poškodené notebooky či opravované v našej ponuke Happy win.cz neponúkame! Popis chýb máme často napísaný v detaile produktu.

Lenovo ThinkPad 11e - B kategorie

Lenovo ThinkPad 11e - B kategorie

Lenovo ThinkPad 11e - B kategorie

Lenovo ThinkPad 11e - B kategorie

Ukážkový produkt kvality B: Lenovo ThinkPad 11e, cena už od 137 EUR vrátane DPH

Jeden rok záruky či dva

Pokiaľ sa rozhodnete pre zakúpenie akejkoľvek výpočtovej techniky, máte automaticky záruku  dva roky. Pokiaľ teda počítač nekupujete na firmu. Firemných zákazníkov zákon ošetruje inak, a to, a to pri nákupe na podnikateľa máte záruku iba na tie vady, ktoré mala vec v okamžiku prevzatia kupujúcím. Vady sa môžu prejaviť aj neskôr, ale sami tušíte, že to bude ťažšie preukázateľné. Jednoducho, ak má objednaný monitor pri prevzatí vadné pixely alebo prasknutú podstavu,predajca to s vami musí vyriešiť. Naopak keď sa vám zakúpený počítač po roku používania pokazí, pravdepodobne sa nedá nič robiť.

To u Happy win.cz neplatí! Od nás dostanete na produkty záruku jeden rok, ak ste podnikateľ alebo nie. Pokiaľ sa vám v priebehu používania pokazí a preukázateľne to nebude vašou vinou (napr. mechanické poškodenie, poliatie tekutinou atd.) tak reklamáciu operatívne riešime. Pokiaľ máme rovnaký kúsok skladom, riešime väčšinou výmenou a pokiaľ už počítač skladom nie je, ponúkneme vám alternatívny počítač alebo vrátenie peňazí. Iní predajcovia repasovaných počítačov často záruku neposkytujú vôbec.

Ďalším dôležitým bodom je to, že Happy win.cz ponúka 14 dní na otestovanie počítača. V prípade že nebudete spokojný, možete ho  bez udania dôvodov vrátiť.

Ponuka

Ponuka  repasovaných počítačov či notebooku je menší, než pri výbere nových kúskov. Ale je tu jeden dôležitý fakt. Pokiaľ si zakúpite nový lacný notebook, neočakávajte kvalitu a vysoký výkon. Zo skúseností vieme, že taký notebook sa nedožije ani dva roky. Aby výrobca stlačil cenu počítača na minimum, musí ušetriť všade kde sa len dá. A práve najčastejšie miesto kvalitných

a značkových komponentov musí siahnuť po tých neznačkových a tiež po tzv. lacných plastoch. Také počítače už ďalej ponúkať nemôžeme. Preto v ponuke nášho repasovaného tovaru nájdete len značkové notebooky a počítače typu Dell, HP, Lenovo alebo Fujitsu a výhradne firemné modelové rady, ktoré sú určené pre každodennú prácu. Obsahujú kvalitné komponenty, ale hlavne celé spracovanie je kvalitné a niečo vydrží. Síce si poviete: To je ale tučný notebook, ale práve vďaka tomu má kvalitné chladenie (výkonný počítač musíte ochladiť) a boli použité pevnejšie diely, ako tie lacné krútiace sa plasty.

Cena

Najdôležitejším faktorom je cena. Oproti novému se cenovo dostanete až na tretinu pôvodnej poriaďovacej ceny. Na toto už asi nie je treba písať žiadne ďalšie argumenty.

Záver

Záver necháme asi na každom. Určite plusom je nižšia cena. Záporom je to, že počítač je použitý. O fakte záruky, kvality a ponuky si musí obraz spraviť každý sám. Každopádne v ponuke Happy win.cz nájdete repasované počítače a repasované notebooky v zastúpení značiek Dell, HP, Lenovo a Fujitsu, výhradne business modelov a so zárukou 1 rok a k tomu 14 dní na vyskúšanie. Je len na vás, či túto ponuku využijete. Ďalej rozsiahle príslušenstvo, telefóny a LCD monitory.

Pokiaľ ste článok dočítali až sem, môžete využiť na nákup na www.happywin.sk zľavu 5% pri zadaní zľavového kódu "CLANEK5%".