Výber pracovného počítača

Ako zamestnanec asi neovplyvníte, na čom budete v kancelárii pracovať, pokiaľ ale pracujete z domova alebo ste majiteľom firmy, máte možnosť poriadiť si taký pracovný počítač, ktorý vám bude po všetkých stránkach vyhovovať.

Ponecháme bokom profi zostavy pre grafikov a podobné profesie, kde záleží na mnohých ďalších faktoroch. Zameriame sa na PC zostavy pre bežné kancelárie, vrátane home office, a nastavme si parametre, aké sú pre kancelárske počítače dôležité.

Optimálny počítač do kancelárie

Výber jednotlivých komponentov pre pracovné PC zostavy sa riadia činnosťou, ktorou od počítača očakávame. Predovšetkým je jasné, že bežný účtovník asi nepotrebuje žiadnu extra grafiku, ibaže by počas prestávok hral hry, ale na to má svoj smart mobil. Pre prácu používa hlavne textový a tabuľkový editor a sem tam nejakú tú aplikáciu. Určite si zaslúži výkonnejší procesor (napríklad Intel Core i5) a SSD disk, vďaka nemu sa zrýchlia všetky operácie a výkon systému sa navýši. Nižšia kapacita nijako nevadí, v prípade potreby sa dá rozšíriť pomocou externého disku.

Dôležitá je ale operačná pamäť RAM, kam si počítač ukladá behom svojej činnosti všetky dáta, ktoré potrebuje. tým sa všetky procesy zrýchľujú a skôr dokončujú. Preto se doporučuje kapacita aspoň 4 GB.

Repasovaný počítač vám zníži náklady

Pokiaľ nemáte pre vybavenie počítačovou technikou zrovna veľkorysý rozpočet, môže byť pre vás dobrým riešením repasovaná PC zostava, ktorá spĺňa všetky požadované parametre, ale je oveľa lacnejší, ako úplne nová. Také kvalitné pracovné počítače nájdete na stránkách happywin.cz, Všetky počítače odoberajú od veľkých firiem, kde se výpočtová technika pravidelne obmieňa po dvoch rokoch. V žiadnom prípade sa nejde o opravované prístroje, ale o plne funkčnú techniku, ktorá se  len nechá odborne skontrolovať, vyčistí sa, poprípadne sa preinštaluje operačný systém. Za slušné peniaze tu nájdete napríklad počítače ThinkStation či Dell Optiplex so záručnou dobou  jeden rok.